Kraj igranja: Dvorana Prve slovenske vlade, Trg 1. slovenske vlade 1, 5270 Ajdovščina

Organizator: ŠD Čaven Ajdovščina

Pričetek tekmovanja: ob 10:00

Rok za potrditev prijave: od 9:00 do 9:45

Sistem igranja: 9 kol po švicarskem sistemu. Catering po 5. kolu.

Igralni čas: 10 minut + 5 sekund na potezo na igralca. Igra se po Pravilih šaha FIDE za pospešeni šah. Turnir bo prijavljen za FIDE pospešeni rating.

Pravica do nastopa:  Prvih 70 prijavljenih.

Prijavnina: 25,00 €. Prijavnina se plača na račun ŠD Čaven Ajdovščina, Štrancarjeva 8, 5270 Ajdovščina, IBAN: SI56 6400 0940 2075 084 SWIFT: HKVISI22. Plačilo prijavnine na dan tekmovanja ni mogoče.

Zaradi priprave dvorane so obvezne predhodne prijave do 14.6.2024 do 24:00 ure, izključno na elektronski naslov sahcaven@gmail.com

Kriteriji za določanje uvrstitve so (po vrstnem redu upoštevanja):

večje število osnovnih (šahovskih) točk, medsebojni rezultat-i (če so vsi igralci iste točkovne skupine igrali med seboj), Buchholz-1 (ne upošteva se le najslabši nasprotnik), Buchholz koeficient, večje število igranih iger s črnimi figurami, večje število zmag (brez upoštevanja iger dobljenih s kontumacem ali ko je igralec/-ka prost).Če katero od prvih treh mest ni odločeno po nobenem od teh kriterijev, se igra naknadni hitropotezni dvoboj (barve figur se žrebajo, 3 minute + 2 sekundi/potezo za vsakega igralca/-ko za celo partijo).

Nagrade: Povračilo v stroškov v višini 1700 € neto.

1.mesto: 600 €, 2.mesto: 300 €, 3.mesto: 100 €. Najboljši do 1800 ELO: 100 €, do 2000 ELO: 100 €, do 2200  ELO: 100 €, ženska: 100 €, senior (U65): 100 €, mladinec (U18): 100 €, Član ŠD Čaven: 100 €. Nagrade se med seboj izključujejo.

Rekviziti: organizator zagotovi šahovske garniture ter šahovske ure.

Drugo: Rezultati bodo objavljeni na spletni strani ŠZS. Glavnega sodnika bo naknadno določil organizator. Igralci se z nastopom na turnirju strinjajo s pogoji tekmovanja. Tekmovanje bo potekalo pod pokroviteljstvom Občine Ajdovščina. Šahisti-ke ter njihovi spremljevalci-ke med tekmovanjem niso zdravstveno ali nezgodno zavarovani, zato organizator ne prevzema nikakršnih obveznosti iz tega naslova.

Kontakt: David Trebižan, mobi: 040/370-981, email: sahcaven@gmail.com